تیفانی، برندی با محصولات محدود!

     |   | 
تیفانی، برندی با محصولات محدود!

محصولات برندهای لوکس صنعت جواهر سازی برای همه مخاطبان جامعه در دسترس نیستند و از قیمت بالایی نیز برخوردار هستند. تیفانی یکی از این برندها است که محصولاتی باقیمت بالا و برای طبقه‌های بالای جامعه را به بازار عرضه می‌کند. این برند، محصولات لوکس و محدودی تولید می‌کند تا از این طریق بتواند ارزش حاصل از کمیابی را به خوبی به مخاطبان خود انتقال دهد. تیفانی همواره در تلاش بوده برای مشتریانش جایگاه بی بدیلی را ایجاد کند. این برند به‌عنوان يکي از شرکت‌هاي توليدکننده جواهرات لاکچري و لوکس، از سال ۱۸۳۷ توسط چارلز لوئيس تيفاني فعالیت‌های خود را آغاز کرد. تیفانی در ابتدا يک فروشگاه کوچک داشت اما در حال حاضر بيش از ۳۰۰ شعبه در سراسر جهان دارد. این برند محصولاتی مانند ساعت، کريستال، لوازم‌التحرير، عطرها و ديگر لوازم جانبي را به بازار عرضه می‌کند. در ادامه به فعالیت های تیفانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و رنگ سازمانی این برند اشاره خواهیم کرد.


شبکه‌های اجتماعی
تیفانی در شبکه‌های اجتماعی حضور استراتژیکی دارد و با تولید محتوای مناسب، توانسته است مخاطبان زیادی را جذب کند. در حال حاضر این برند در اینستاگرام، 5 میلیون و 600 هزار نفر دنبال کننده دارد؛ این تعداد فالوور نشان از استقبال مخاطبان از برند تیفانی دارد؛ اما تحقیقات بازار در این حوزه موضوع دیگری را نشان می‌دهد؛ طبق تحقیقاتی که توسط موسسه  Markerly در میان دو میلیون مخاطبان شبکه‌های اجتماعی انجام شده، هرچقدر دنبال کنندگان برندی بیشتر می‌شوند، درصد مشارکت مخاطبان کم‌تر می‌شود؛ طبق این تحقیقات، برندهایی که از یک میلیون تا 10میلیون فالوور دارند، تنها 1.7درصد مخاطبانشان را قانع کرده‌اند که پست شان را لایک کنند. با توجه به اینکه اینستاگرام تیفانی در حال حاضر، 5.6 میلیون دنبال کننده دارد، باید به صورت متوسط و بر طبق این تحقیقات، محتواهای تیفانی 95.200 لایک بگیرد؛ این در حالی است که میانگین 20 محتوای آخر اینستاگرام تیفانی، 83 هزار لایک دارد؛ این موضوع نشان می‌دهد که محتواهای تیفانی کمتر از حد متوسط این تحقیقات لایک می‌گیرد. البته محتواهای اینستاگرامی تیفانی در مقایسه با سایر برندها از وضعیت خوبی برخوردار است و درگیری مناسبی را با مخاطبان ایجاد کرده‌اند.

درگیری مخاطبان با برند
بر خلاف بسیاری از برند های ایرانی که صرفاً در اینستاگرام خود، محتواهایی در مورد محصولات بارگذاری می‌کنند، تیفانی در استراتژی تولید محتوای خود، توانسته است با تولید محتوای تعاملی با مخاطبان، درگیری مخاطبان با برند را به خوبی ایجاد کند. این برند همواره در تلاش بوده رابطه احساسی مناسبی را با مخاطبان خود ایجاد کند؛ این رابطه احساسی، سیستم عصبی مشتریان با برند را درگیر می‌کند و از این طریق مشتریان تمایل بیشتری به خرید از محصولات تیفانی پیدا می‌کنند. در بررسی اینستاگرام تیفانی، این موضوع کاملاً نمایان می‌شود که تیفانی دارای استراتژی تولید محتوای مناسبی است؛ به عنوان نمونه هر روزه محتواهای مختلف در اینستاگرام بارگذاری می‌شود که این موضوع صفحه اینستاگرامی تیفانی را از یکنواختی در آورده است. در این میان در برخی از تولید محتوای اینستاگرامی تیفانی، استفاده از مدلینگ مشاهده می‌شود؛ این موضوع باعث شده مخاطبان تعامل بهتری با محتوا برقرار کنند و صرفاً عکس محصول را مشاهده نکنند.

رنگ سازمانی
در این میان هریک از محتواهای تیفانی که محصول محور است و در راستای معرفی محصولات این برند بارگذاری می‌شود نیز رنگ مشخصی دارد؛ این موضوع محتواهای محصول محور تیفانی را متمایز نشان می‌دهد. رنگی که در محتواهای محصول محور تیفانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، آبی فیروزه‌ای است؛ این رنگ، رنگ خاص برند تيفاني محسوب می‌شود و در جعبه خريد، کيسه جواهر و ديگر محصولات اين برند به کار مي‌رود. به صورت کلی جعبه آبي‌رنگ تيفاني را نمادي از عشق مي‌دانند که در کنار آن کيفيت و لوکس بودن محصول را نيز با خود به همراه دارد.

رنگ آبي براي برند تيفاني آن‌قدر قوي است که به نوعي هويت تجاري اين شرکت را رقم زده است. اين آبي مشهور يادآور سنگ قيمتي فيروزه است که از جواهرات محبوب خاندان‌هاي سلطنتي بوده و از آنجايي که برند تيفاني نيز يک برند لاکچري محسوب مي‌شود و خانواده‌هاي اشرافي از مشتريان دائمي آن بوده‌اند، کم‌کم اين رنگ به‌عنوان رنگ غالب اين برند انتخاب شد. از طرفی همواره در محتواهای محصول محور اینستاگرامی تیفانی، از روبان بسته‌بندی سفید رنگی استفاده می‌شود اما در مناسبت‌های تعطیلاتی، از روبان‌های قرمز استفاده می‌شود؛ این موضوع نیز توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند.

روانشناسی رنگ ها
 به لحاظ روانشناسي رنگ‌ها، رنگ آبي فيروزه‌اي نشان‌دهنده ارتباطات قوي، خلاقيت و تفکر مدرن و روبه‌جلو است که کاملاً يک رنگ مناسب براي شرکتي مانند تيفاني محسوب می‌شود که سعي در ارائه خلاقانه محصولات دارد.
طبق تحقیقات Luxury Daily، 33 درصد از مشتريان برندهاي لوکس تجربه خريدهاي گران قيمت خود را از طريق شبکه‌های اجتماعي با طرفداران و دوستان خود به اشتراک می‌گذارند. شايد به همين دليل باشد که 53% از برندهاي لوکس و معتبر دنيا، استفاده از شبکه‌های اجتماعي را به عنوان يکي از زیرشاخه‌های اصلي در استراتژي بازاريابي ديجيتال خود قرار داده‌اند. با توجه به این تحقیقات، تیفانی نیز بر روی شبکه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری‌های جدی را انجام داده و از این طریق به خوبی با مخاطبان خود وارد تعامل شده است. در مطلب بعدی به استراتژی حضور تیفانی در دیگر شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن اشاره خواهیم کرد.

 

تگها : تیفانی , جواهرات تیفانی , شبکه اجتماعی تیفانی , اینستاگرام تیفانی , رنگ فیروزه ای
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی